loading
1323 km przygody na stopa w 16 dni po Północnej Norwegii z Tromso do Trondheim. Dwóch dwudziestolatków z dwoma dwudziestotrzy kilogramowymi plecakami wypchanymi jedzeniem. Jeden namiot, dwie karimaty, dwa śpiwory. Mapa. Tyle wystarczy do pełni szczęścia.
 
Plitwickie Jeziora - cud natury .
Park Narodowy Jezior Plitwickich jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Chorwacji.Jest to ciąg niewielkich jezior o niesamowitym turkusowym kolorze przegradzają wapienne bariery, tworząc liczne wodospady , a wokół panoszy się dziewicza przyroda; żyją tu nawet niedźwiedzie.Krasowy teren sprzyja powstawaniu jaskiń - odkryto ich tu ok. 20. Najważniejsze to: Modra pećina, Kaluđerova pećina, Šupljara, Golubinjača, Koranska. Nie są udostępnione do zwiedzania.
 
Ustka nadmorskie miasto
Ustka to nie tylko miejsce wakacyjnych przygód, od ponad 150 lat przyjeżdża się tu w celach leczniczych. Nadmorskie położenie, bogactwo lasów, czyste powietrze bogate w jod, obfite złoża borowinowe oraz Źródła solankowe to atuty, które pozwoliły w 1987 roku uzyskać miastu statut Uzdrowiska. Już przed I Wojną Światową leczono w Ustce choroby dróg oddechowych, reumatyzm, choroby układu krążenia, tarczycy, żołądka i choroby nerwowe.
 
Jeszcze kilka słów o moim mieście czyli o Ustce
Ustka, miasteczko leżące w sąsiedztwie obszarów chronionego krajobrazu i dwóch rezerwatów przyrody; droga do Słowińskiego Parku Narodowego liczy kilkanaście kilometrów.
 
Warszawa a w niej Łazienki Królewskie i pawie - ptaki próżne od dzieciństwa
Łazienki Królewskie w Warszawie - najwspanialszy zespół architektury polskiej doby klasycyzmu stanisławowskiego. Przy projektowaniu rozległego parku krajobrazowego pracowali Jan Christian Szuch i Karol Agricola. W XIX w. Łazienki należały do Romanowów, ale park pozostał ogólnodostępnym. W 1944 r. Niemcy obrabowali i spalili Pałac na Wodzie. Odbudowa według planów Jana Dąbrowskiego zakończyła się w latach sześćdziesiątych. Obecnie zespół parkowo-pałacowy Łazienki Królewskie jest samodzielną placówką muzealną, tętniącą bogatym życiem kulturalnym i wspaniałym miejscem wypoczynku na świeżym powietrzu dla Warszawiaków. Pawie są jedną z wizytówek tego miejsca
 


Strona 1 z 3